Razem posprzątajmy Straszyn

W dniu 10 kwietnia 2021 r, o godz. 10:00 rozpocznie się akcja wspólnego sprzątania naszego Sołectwa. W związku z sytuacją pandemiczną i związanymi z nią wprowadzonymi obostrzeniami informujemy, iż sprzątanie Straszyna w tym roku będzie miało następujący charakter:

• Worki na śmieci można uzyskać od Sołtysa Jerzego Feliksiaka, który pojawi się w ww. terminie na placu przy skrzyżowaniu ul. Starogardzkiej i ul. Pocztowej. Śmieci można również zbierać do własnych worków.
  • Plan sprzątania nie wyznacza konkretnych miejsc. Zalecamy wybrać miejsca w pobliżu miejsca zamieszkania, które w naszej ocenie wymagają uporządkowania. Można również wspomóc sąsiadów w miejscach bardziej zaśmieconych lub wybrać się w okolice gdzie podejrzewamy, że akcja sprzątania może tam nie dotrzeć.
  • Wypełnione śmieciami worki (mile widziana segregacja 😉) należy pozostawić w jak najmniejszej ilości miejsc, a następnie powiadomić Sołtysa (tel. 501 318 969) o miejscu, w którym się znajdują. Miejsca składowania śmieci można ustalić z osobą koordynująca akcję na danym Osiedlu/terenie (jeżeli taka się zgłosiła) lub bezpośrednio z Sołtysem. Zebrane śmieci można również zabrać ze sobą (jeżeli waga worka na to pozwoli 😉) i pozostawić przy własnym koszu na śmieciu lub zanieść do wiaty śmietnikowej danej Wspólnoty (w przypadków zabudowań wielorodzinnych).
  • Informacje na temat pozostawionych śmieci, można również wskazać w komentarzu pod niniejszym postem, dodając zdjęcie aby zobrazować skalę problemu zanieczyszczania środowiska w Straszynie.
  • Po otrzymaniu informacji od mieszkańców, śmieci zostaną odebrane przez Sołtysa i przewiezione w jedno miejsce, z którego następnie odbierze je Gmina Pruszcz Gdański.
  • Chcielibyśmy zaznaczyć, iż akcja sprzątania ma na celu uporządkowanie terenów Sołectwa, które nie są czyjąś własnością, za które na co dzień nikt nie odpowiada. W związku z powyższym, ze względu na ograniczony transport, prosimy nie wynosić śmieci wielkogabarytowych zgromadzonych we własnych domostwach. Przypominamy, iż w kwietniu 2021 r. harmonogram odpadów w Gminie Pruszcz Gdański przewiduje odbiór ww. odpadów bez dodatkowej opłaty.
  • UWAGA! Powyższa akcja „RAZEM POSPRZĄTAJMY STRASZYN” ma charakter dobrowolny, w związku z czym osoby biorące w niej udział robią to ochotniczo, z własnej i nieprzymuszonej woli.