Remont Orlika i rezerwacja w sezonie 2021

W tym roku boisko w parku wymaga gruntownego remontu. Co roku z grupą osób w tzw. czynie społecznym dokonywaliśmy drobnych napraw. W tym roku zakres prac jest dużo obszerniejszy i wymaga szerszego zaangażowania większej ilości osób. Rozpoczęliśmy już organizację funduszy na remont. Otrzymaliśmy już deklaracje wsparcia od części grup korzystających z orlika. Dużą część kosztów weźmie na siebie Ośrodek Sportu Gminy Pruszcz Gdańsk. Wszystkim włączającym się w tę inicjatywę bardzo dziękujemy!

Czekamy na ostateczny kosztorys. Zakres prac w szczególności obejmuje:

  • renowację nawierzchni
  • naprawę ogrodzenia (w szczególności wymianę przęseł za bramkami)
  • zakup i instalacja nowych piłkołapów za bramkami
  • odnowienie bramek
  • wymiana siatek na bramkach.

Z drugiej strony chcielibyśmy ostatecznie ustalić na jakie konkretnie wsparcie możemy liczyć ze strony mieszkańców korzystających z boiska. Od niektórych grup mamy konkretne informacje o wysokości środków jakie zostały zebrane na zakup materiałów oraz jakie zakupy dokonają (np. siatki na bramki).

W celu usystematyzowania informacji od wszystkich grup prosimy przedstawicieli grup o wypełnienie w najbliższych dniach poniższej ankiety dotyczącej rezerwacji orlika w roku 2021 i deklaracji formy wsparcia prac remontowych: Rezerwacja Orlika w roku 2021 i prace naprawcze

Jednocześnie liczymy, że grupy, które korzystały we wcześniejszych sezonach włączą się w prace przy przywrócenia orlika do stanu używalności.

Dodatkowo upraszamy korzystające z tego obiektu dbałość o wspólne dobre, zwracanie uwagi gdy zauważycie Państwo akty wandalizmu.

Szczerze wierzymy, ze gdy prace remontowe zostaną zakończone nie będzie przedłużone zamknięcie obiektów sportowych do uprawiania sport amatorskiego, które obowiązuje do 9.04.2021.

Zatem życzmy sobie aby wszyscy mogli korzystać z orlika i cieszyć aktywnością fizyczną od 10.04.2021.

Zapraszam do kontaktu: Witek Płotka (e-mail: witek.plotka@solectwostraszyn.pl)