Katarzyna Wołkanowska – Strasznie Fajna Mieszkanka Straszyna 2020 roku

Pani Katarzyna Wołkanowska – na zebraniu Rady Sołeckiej Straszyna pod kierownictwem Sołtysa Jerzego Feliksiaka w dniu 20 maja 2021 roku – otrzymała tytuł Strasznie Fajnej Mieszkanki Straszyna za 2020 rok. Serdecznie gratulujemy!
Pani Katarzyna Wołkanowska – wg wnioskodawcy Macieja Sztormowskiego – zasłużyła na wyróżnienie w 2020 roku w Straszynie ponieważ:

1. Podczas pandemii zorganizowała akcję „gotujemy dla seniorów”, dzięki której nie tylko starsi mieszkańcy Straszyna ale również mieszkańcy Gminy Pruszcz Gdański, podczas kwarantanny otrzymali ciepły posiłek. Zupy gotowane były w podwójnej porcji, tak aby posiłek otrzymali również pracownicy Straży Gminnej pomagający w dostarczaniu zup do osób potrzebujących.
  2. Katarzyna Wołkanowska przekazała na rzecz Szkoły Podstawowej im. Ignacego Krasickiego w Straszenie stoły oraz krzesła, które wyposażyły salę na zajęcia kreatywne i kółka zainteresowań.
  3. Przy okazji zorganizowanych akcji dla mieszkańców Straszyna Katarzyna Wołkanowska fundowała vouchery i nagrody do zrealizowania w ich restauracji.
  4. Podczas pandemii, wspólnie z firmą TREFL, Katarzyna Wołkanowska zorganizowała akcję, w której dodawali do złożonych u nich zamówień puzzle. Dodatkowo w akcji można było uzyskać dodatkową nagrodę w zamian za zdjęcie przedstawiające dzieci układające puzzle.
  5. W 2020 r. podczas 28-go finału WOŚP Katarzyna Wołkanowska ufundowała dla Straszyńskich Wolontariuszy WOŚP frytki oraz lemoniadę.
  6. Pani Katarzyna Wołkanowska potrafi również okazywać daleko posuniętą wyrozumiałość i serce. W 2020 roku w restauracji Marilyn Bar doszło do kradzieży pieniędzy napiwków pracowników, co zostało zarejestrowane przez monitoring. Złodzieja udało się rozpoznać i odnaleźć. Pani Katarzyna Wołkanowska rozumiejąc trudną ścieżkę życiową złoczyńcy oraz problemy zdrowotne postanowiła nie zgłaszać oficjalnego zawiadomienia w zamian za odpracowanie kary. Nadzwyczajnie zdziałał „czynnik ludzki” dający drugą szansę rabusiowi.
  7. Wszystkie ww. akcje miały miejsce w szczególnie trudnym okresie ze względu na pandemię COVID-19, w którym branża gastronomiczna przeżywała ciężkie chwile. Większość roku restauracje były zamknięte dla klientów, w tym w prowadzonym przez Panią Katarzynę Wołkanowska Marilyn Bar. Rodzina oraz pracownicy Marilyn Bar zakasali rękawy i pokazali, że trzeba walczyć nie zapominając przy tym o mieszkańcach Straszyna.

Wybrane komentarze na FB:

• Katarzyna Wołkanowska: Dziękujemy bardzo w imieniu całej ekipy Marilyn BAR za wyróżnienie i tak miłe słowa, jest nam baaaaardzo miło ☺️ Przy okazji chcielibyśmy bardzo podziękować naszym lokalnym dostawcom i mieszkańcom Straszyna za pomoc w akcji #gotujemydlaseniorów, w tym … Zobacz więcej
  • Wiktoria Zdunek: Gratuluje, aż miło się takie rzeczy czyta. Fajnie,że są jeszcze takie osoby 🥰
  • Anna Sońska: Gratuluję 🎉 Piękna postawa godna naśladowania ❤️
  • Łuki Pawlow: Tylko ludzie którzy kiedyś mieli sami problemy rozumieją, że życie układa się różnie i dlatego tak doskonale Pani rozumie każdego sytuację nie skreślając żadnego człowieka .Gratulacje
  • Paulina Roszczyniała: Tytuł w pełni zasłużony, serdeczne gratulacje 😊
  • Sandra Łazarewicz: Brawo🥰🥰🥰🥰🥰🥰
  • Agus Mali: Brawo wy ❤️
  • Jola Mrożek: Kasia super gratulacje dla ciebie i Twojej ekipy
  • Rozalia Bieniek: Gratulacje. Piękna kobieta o wielkim sercu i wielkich pokładach poczucia humoru. … Bo najlepiej się patrzy sercem….
  • Andrzej Klonowski: Gratulacje. Życzymy dalszej determinacji, wytrwałości i dalszych sukcesów. Powodzenia!
  • Karolina Maliszewska: Super Kasiu wielkie gratulacje! Jestem dumna z tego ze Cie znam😉
  • Sylwia Menape Moskal: No i to ja rozumiem 😁😁😁 postawa godna naśladowania. Prywatnie super koleżanka 😘
  • Paulina Sigda: GRATULACJE! 🥰 WSPANIAŁA EKIPA! 💪🥰
  • Dagmara Samuś: Wspaniała kobieta i do takich świetnych ludzi ciągną pozytywni ludzie dlatego jest to taka fantastyczna ekipa WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE 😘
  • Honorata Buczek: Super 👍 Kto jak kto ,ale Kasia zasługuje na uznanie . Tak serdecznej i energicznej osoby nie można nie docenić . Popieramy i cieszymy się🌷🌷
  • Aga Malaga: Strasznie fajnie się cieszę, że mamy taką Strasznie fajną Katarzyna Wołkanowska właśnie w Straszynie 😘👏
  • Madzia Skrzypczak-Bogucka: Gratulacje 👏 Ps. Super Ekipa 🤩✌️
  • Katarzyna Kownacka: Kejti czapki z głów 🤩👏🏻🤩 To co robisz/robicie jest godne podziwu ❤ Jesteś naprawde „strasznie fajna” 🏅🏆🎖
  • Greszkiewicz Anna: Brawo,Brawo Kasia dla ciebie i twojej zalogi 👏👏👏👏❤
  • Lidia Janic: Gratulacje! W pełni zasłużenie ♥️
  • Violetta Kowalska: Kasia Gratulacje również dla reszty, byliśmy w sobotę na jedzonku bardzo smaczne 😊😋
  • Bogumiła Kamola: Panu Kasiu! Po takiej fantastycznej rekomendacji należał się Pani ten tytuł. Gratuluję! Katarzyna Wołkanowska ❤
  • Arleta Dąbrowska: Brawa Kasiu dla Ciebie i cudownej załogi. 🥰
  • Katarzyna Sznabel: Gratulacje Kaśka. 🌞 🌞 🌞
  • Mirosława Stolarska-Jurczyńska: Gratulacje 👍👏👏👏👏👏
  • Kamila Kawka: Zapomniano o ramkach do tablic rejestracyjnych „jeżdżę 40 w Straszynie”😉
  • Anna Maksymowicz: W pełni zasłużony tytuł. Gratulacje!
  • Marzena Kwiecień: No i jest po prostu the best! Katarzyna – gratulacje ❤️
  • Barbara Maria Olszewska: GIF  może zawierać: bravo
  • Izabella Pugowska: Gratulacje !!! Więcej takich ludzi obok a zylo by się lepiej 😀😀😀😀
  • Joanna Kamratowska: Gratulacje dla Was Katarzyna Wołkanowska jesteś pozytywnie zakręcona Twoja rodzinka równie serdecznie pozdrawiam